Jakub

Taśmy celulozowe samoprzylepne – jaki typ wybrać?

Reklama

Wyrażenie taśmy z klejem jest bardzo ogólne więc naturalnie pod tym pojęciem można by było sklasyfikować wiele ich rodzajów. Z jasnych względów scharakteryzujemy tu jedynie te będące wykorzystywane do zabezpieczania pakunków i różnych pudeł, nazywane taśmami samoprzylepnymi pakowymi. Przytoczone poniżej wskazówki, mogą wesprzeć podczas wyboru rodzaju, który okaże się najbardziej adekwatny pod względem cenowym i jakościowym.


Kluczowy podział i przeznaczenie taśm

 • WYKONANE Z AKRYLU – najzwyklejsze taśmy oraz najczęściej zamawiane również u nas z racji na znikomą cenę. Podstawą jest w tym przypadku hydrologiczny klej na bazie akrylu, który świetnie sprawdza się po pierwsze na równych oraz dość śliskich powierzchniach (papier, okleina itp.). Zaprojektowane są do używania w temperaturach powyżej zera i wszędzie tam, gdzie nie jest wymuszana wytrzymałość na wodę.
 • GORĄCY MELT – zastosowany lep, to kauczuk syntetyczny lub sztucznie dostosowywany. Prócz większej ceny, od taśm akrylowych oddziela je troszeczkę większa siła wiązania, aczkolwiek nie aż tak, żeby stosunek jakości do ceny przyjąć za idealny. Bywają także dużo bardziej odporne na wilgoć ale również poleca się stosowanie ich jedynie w plusowych temperaturach.
 • SOLVENT – są kosztowniejsze od powyżej przedstawionych natomiast mają zdecydowanie najatrakcyjniejszy stosunek jakości do wartości. Najznakomitszą przyczepność gwarantuje klej z kauczuku organicznego, dzięki jakiemu znakomicie działają tak na równych, jak i porowatych powierzchniach. Od razu po zaklejeniu są trudno odrywalne i odporne na wilgotność. Niebagatelne znaczenie ma również to, że można je stosować i absolutnie nie odrywają się w minusowych temperaturach. Wykorzystujemy taki model taśm klejących, zwłaszcza do plombowania paczek.

Nim wybierzesz i zamówisz – złote rady

Jeśli zastawiasz się nad wybraniem określonego wariantu taśm z klejem bądź zamierzasz skorzystać z oferty innego producenta, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

Nigdy nie wybieraj taśm z klejem marki NoName! – zwykle najtańsze, tajemniczego pochodzenia albo ściągane prosto z Chińskiej Republiki Ludowej i najsłabszej jakości:

 • minimalny termin użyteczności – natychmiast tracą właściwości
 • konieczność obklejania dookoła całej paczki – dwa razy wyższe spożytkowanie
 • skleisz przesyłkę po południu a rano odklejona taśma będzie leżała z boku
 • sporadycznie mają rzeczywiście taką długość, jak oferowana
 • zamiast zaoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz wyższe koszta + nerwy

Related Posts

Najnowsze komentarze

  RSS Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny

  • [Video] Jak zdobyć pierwszy 1000 fanów na Facebooku?
   ,,Jak zdobyć pierwszych fanów na Facebooku” – to pytanie, które chyba najczęściej zadają nam fani SprawnegoMarketingu i uczestnicy naszych szkoleń z mediów społecznościowych. Odpowiadając na Wasze potrzeby, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie spotkania online, na którym Artykuł [Video] Jak zdobyć pierwszy 1000 fanów na Facebooku? pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Sprzedawaj więcej dzięki Email Marketing Automation
   Email marketing nie umiera. Co więcej, jest nadal jednym z najskuteczniejszych narzędzi każdego marketera – ciągle rozwijanym, udoskonalanym, a także automatyzowanym. Z tego artykułu dowiesz się, jak poprawić swoje wyniki dzięki staremu, dobremu email marketingowi Artykuł Sprzedawaj więcej dzięki Email Marketing Automation pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Newsy marketingowe – wrzesień 2016
   Znasz już nasz cotygodniowy program Marketingowe Podsumowania Tygodnia? Jeśli nie, koniecznie nadrób zaległości, a także obserwuj nasze kolejne odcinki – zaoszczędzisz dzięki temu dużo czasu, który byś poświęcił na samodzielny research najciekawszych newsów, jakie pojawiły Artykuł Newsy marketingowe – wrzesień 2016 pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Instagram marketing: 7 błędów, których powinieneś unikać za wszelką cenę
   Kto mógłby przypuszczać, że ta wykupiona cztery lata temu przez Facebooka aplikacja doczeka się ponad 300 milionów aktywnych użytkowników? Od powstania Instagrama w 2010 roku wiele wiodących marek, wpływowych osobistości mediów społecznościowych, celebrytów i co Artykuł Instagram marketing: 7 błędów, których powinieneś unikać za wszelką cenę pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i […]
  • Reklama twojej firmy. Co powinna zawierać, by odniosła sukces?
   Z reklamą kojarzymy tylko wynik końcowy, efekt. A składa się na niego w większości przypadków dużo zależności i pracy, obejmującej miesiące czy nawet całe lata wstecz. Pamiętacie reklamę Volvo z Van Damem, która okazała się Artykuł Reklama twojej firmy. Co powinna zawierać, by odniosła sukces? pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.