Jakub

Metamorfoza barwy pojazdu – obklejanie samochodu

Reklama

Nierzadko przydarza się, iż kupiony przez nas automobil po poprzednim właścicielu bynajmniej nie ma utęsknionego koloru, jednak zakupiliśmy go bowiem był w należytym stanie i posiadał nowocześniejsze wyposażenie. Czasem nawet kupując nowiusieńki samochód lista dostępnych barw nadwozia ma prawo wydawać się marna. Wówczas z odsieczą przyjdzie nam folia do dokumentnego obklejenia auta.


Wyklejanie pojazdu folią to zyskująca na popularności także w naszym kraju metoda odmiany odcienia auta. Z miesiąca na miesiąc powstaje coraz więcej punktów, które to mogą umiejętnie przykleić folię samochodową. Ten rodzaj tuningu przybył bezsprzecznie z krajów zachodnich, gdzie jest teraz niesłychanie popularny. Tam ludzie stosunkowo od razu zrozumieli, że jest to prostszy szybszy i również tańszy środek na całkowitą odmianę automobilu. Przeprowadzki jelenia góra – zobacz – ponieważ ich auta są ozdabiane właśnie tą metodą.

Jak zatem przebiega owo oklejenie? Arkusze folii są zakładane na odpowiednio przygotowaną detergentami karoserię pojazdu. W droższych wersjach montażu auto obnażane jest z nieskomplikowanie demontowalnych fragmentów nadwozia jak drzwi, lampy, migacze, lusterka boczne itd. Naturalnie folię można nałożyć i bez demontowania nadwozia, wprawdzie demontaż karoserii pozwala na swobodniejsze dodatkowo znakomitsze wkomponowanie fragmentów folii i co za tym idzie znakomitszą jakość wykończenia przeprowadzonej modyfikacji. Profesjonalne zakłady potrafią tak przeprowadzić proces ponownego składania że jakość złożenia nadwozia jest analogiczna z seryjną.

Skoro auto jest już roboczo przygotowane, przebiega przyklejenie folii. Jest to proces dosyć trudny, bowiem folia ma małą grubość (od pięćdziesięciu do 100 tysięcznych części centymetra) dodatkowo ma niezwykle mocny klej. W rozleglejszej perspektywie decyduje to o wysokiej jakości obklejania, lecz znacznie gmatwa montowanie. Jakby tego było mało folia nakładana jest dużymi arkuszami, w taki sposób by nie było widać śladów łączenia na brzegach nadwozia a całość była doskonale spójna. Trzeba pojąć jak kluczowe w toku montażu są realia termiczne. Temperatura jest skrupulatnie wskazana w specyfikacji wytwórcy folii, a po sfinalizowaniu procesu auto potrzebuje zostać właściwie ogrzane.

Po ukończeniu, w wypadku prawidłowo wykonanej operacji, rezultat umie być piękny. Z zewnątrz bynajmniej nie da rady stwierdzić, że auto jest oblepione. Ważnym jest również fakt kilkuletniej (niejednokrotnie nawet 10 – letniej) gwarancji na zrealizowane modernizacje.

Related Posts

Najnowsze komentarze

  RSS Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny

  • [Video] Jak zdobyć pierwszy 1000 fanów na Facebooku?
   ,,Jak zdobyć pierwszych fanów na Facebooku” – to pytanie, które chyba najczęściej zadają nam fani SprawnegoMarketingu i uczestnicy naszych szkoleń z mediów społecznościowych. Odpowiadając na Wasze potrzeby, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie spotkania online, na którym Artykuł [Video] Jak zdobyć pierwszy 1000 fanów na Facebooku? pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Sprzedawaj więcej dzięki Email Marketing Automation
   Email marketing nie umiera. Co więcej, jest nadal jednym z najskuteczniejszych narzędzi każdego marketera – ciągle rozwijanym, udoskonalanym, a także automatyzowanym. Z tego artykułu dowiesz się, jak poprawić swoje wyniki dzięki staremu, dobremu email marketingowi Artykuł Sprzedawaj więcej dzięki Email Marketing Automation pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Newsy marketingowe – wrzesień 2016
   Znasz już nasz cotygodniowy program Marketingowe Podsumowania Tygodnia? Jeśli nie, koniecznie nadrób zaległości, a także obserwuj nasze kolejne odcinki – zaoszczędzisz dzięki temu dużo czasu, który byś poświęcił na samodzielny research najciekawszych newsów, jakie pojawiły Artykuł Newsy marketingowe – wrzesień 2016 pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Instagram marketing: 7 błędów, których powinieneś unikać za wszelką cenę
   Kto mógłby przypuszczać, że ta wykupiona cztery lata temu przez Facebooka aplikacja doczeka się ponad 300 milionów aktywnych użytkowników? Od powstania Instagrama w 2010 roku wiele wiodących marek, wpływowych osobistości mediów społecznościowych, celebrytów i co Artykuł Instagram marketing: 7 błędów, których powinieneś unikać za wszelką cenę pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i […]
  • Reklama twojej firmy. Co powinna zawierać, by odniosła sukces?
   Z reklamą kojarzymy tylko wynik końcowy, efekt. A składa się na niego w większości przypadków dużo zależności i pracy, obejmującej miesiące czy nawet całe lata wstecz. Pamiętacie reklamę Volvo z Van Damem, która okazała się Artykuł Reklama twojej firmy. Co powinna zawierać, by odniosła sukces? pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.