Staszek Malicki

Które ubezpieczenia OC+AC kupić?

ubezpieczenia

Które ubezpieczenie pojazdu wybrać?

Ubezpieczenia są zyskującą na popularności częścią systemu, w którym bytujemy. Odpowiednie kodeksy określają reguły odbierania świadczeń, jeśli nastąpią zajścia, od jakich wykupiliśmy ubezpieczenie. Płacąc regularnie składki jeśteśmy w stanie uratować się przed szkodliwymi rezultatami pieniężnymi zdarzeń przypadkowych.

Wykupienie ubezpieczenia samochodu – jedynie OC, czy też OC + Autocasco

Najważniejszy element naszego sektora ubezpieczeń od dekad stanowią ubezpieczenia finansowe z drugiego zakresu (Inne zabezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia materialne). Obszar 1. pokrywa zabezpieczenia osobowe. Pierwszym spośród najistotniejszych typów ubezpieczeń w grupie 2. jest polisa ubezbieczeniowa komunikacyjna, które to obejmuje ubezpieczenia pojazdów silnikowych transportu lądowego.

Wykupując polisę ubezpieczeniową należałoby wiedzieć, że rozdzielają się na zasadnicze i nieobligatoryjne. Obligatoryjne jest wykupienie ubezpieczenia GDU Kraków z tytułu OC, określane OC. OC. Jest ono ubezpieczeniem postronnych uczestników ruchu przed ponoszeniem kosztów szkód, jakie jeśteśmy w stanie spowodować. Jeżeli Malinowski wyruszając z pod bloku oderwie boczne lusterko w samochodzie Kowalskiego, Kowalski dostanie pieniądze z ubezpieczenia Malinowskiego. Gdyby Malinowski zarysował przy tym karoserię swojego pojazdu, nie uzyska zadośćuczynienia – chyba że kupił polisę komunikacyjną AC, alias Auto Casco. Autocasco jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym. Pomaga uzyskać odszkodowanie z tytułu szkód, które to osobiśćie wyrządzimy.

Wielkość opłaty

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej jest konieczne i każda osoba powinien mieć je opłacone. Wysokość składki jest zależna od wielu elementów. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę model samochodu oraz jego wygląd, szacują jego wartość. Nie odpuszczają ponadto zmotoryzowanemu – im dłuższe doświadczenie kierowcy, tym mniejszą opłatę zapłaci, szczególnie jeżeli ma bezszkodową kartotekę. Kierowca, który posiada na koncie trochę stłuczek powinien być przygotowany, że zapłaci więcej. Wielkość składki definiuje się na podstawie tabeli bonus-malus. Za bezszkodową historię przysługują ulgi w ubezpieczeniu Odszkodowania Cywilnego, które sumują się co roku, tak że można dostać chociażby pięćdziesięcioprocentowy upust co miesiąc.

Szukając oferty ubezpieczalni trzeba zapytać o technologię liczenia opłat. Wybrane strony internetowe sugerują skorzystanie z kalkulatora stawki – wystarczy wpisać dane dotyczące pojazdu i kierowcy, by otrzymać propozycje, jakie dla określonego prowadzącego zaproponują konkretne ubezpieczalnie.

Tekst został opublikowany przez: tanie przeprowadzki z ProMove

Najnowsze komentarze

  RSS Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny

  • [Video] Jak zdobyć pierwszy 1000 fanów na Facebooku?
   ,,Jak zdobyć pierwszych fanów na Facebooku” – to pytanie, które chyba najczęściej zadają nam fani SprawnegoMarketingu i uczestnicy naszych szkoleń z mediów społecznościowych. Odpowiadając na Wasze potrzeby, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie spotkania online, na którym Artykuł [Video] Jak zdobyć pierwszy 1000 fanów na Facebooku? pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Sprzedawaj więcej dzięki Email Marketing Automation
   Email marketing nie umiera. Co więcej, jest nadal jednym z najskuteczniejszych narzędzi każdego marketera – ciągle rozwijanym, udoskonalanym, a także automatyzowanym. Z tego artykułu dowiesz się, jak poprawić swoje wyniki dzięki staremu, dobremu email marketingowi Artykuł Sprzedawaj więcej dzięki Email Marketing Automation pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Newsy marketingowe – wrzesień 2016
   Znasz już nasz cotygodniowy program Marketingowe Podsumowania Tygodnia? Jeśli nie, koniecznie nadrób zaległości, a także obserwuj nasze kolejne odcinki – zaoszczędzisz dzięki temu dużo czasu, który byś poświęcił na samodzielny research najciekawszych newsów, jakie pojawiły Artykuł Newsy marketingowe – wrzesień 2016 pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.
  • Instagram marketing: 7 błędów, których powinieneś unikać za wszelką cenę
   Kto mógłby przypuszczać, że ta wykupiona cztery lata temu przez Facebooka aplikacja doczeka się ponad 300 milionów aktywnych użytkowników? Od powstania Instagrama w 2010 roku wiele wiodących marek, wpływowych osobistości mediów społecznościowych, celebrytów i co Artykuł Instagram marketing: 7 błędów, których powinieneś unikać za wszelką cenę pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i […]
  • Reklama twojej firmy. Co powinna zawierać, by odniosła sukces?
   Z reklamą kojarzymy tylko wynik końcowy, efekt. A składa się na niego w większości przypadków dużo zależności i pracy, obejmującej miesiące czy nawet całe lata wstecz. Pamiętacie reklamę Volvo z Van Damem, która okazała się Artykuł Reklama twojej firmy. Co powinna zawierać, by odniosła sukces? pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.